GoCool אקווריום דגים אק' טרופי ציקלידים אק' ריף למגדל המתחיל וידאו אקווריום מחשבונים חדשות פורום

נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
מאמרים
 פורום גידול דגי נוי : מאמרים
נושא

נושא: CO2 DIY

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
SuPeR_mArIo
כריש בפורום
כריש בפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 12 ספטמבר 2006
מדינה: ישראל
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 10:21 | IP רשוּם
ציטוט SuPeR_mArIo

אוקי אז בוא נתחיל במה שאנחנו צריכים:

1.בקבוק 1.5 ליטר של משקה מוגז

2.אבן אויר הכי זולה שיש

3.צינור אויר

4.אל חזור

5.סוכר

6.קובית שמרים

אוקי אחרי שעמלנו שהשגנו את כל זה הגיע השלב המלוכלך:

דבר ראשון ניקח את אבן האאויר ונשבור אותה כדי לקחת את הפיה שלה שמחוברת לצינור אויר. שברתם? יופי, עכשיו תעשו חור בפקק הבקבוק בערך בגדול של הפיה מהצד שהיה בתוך האבן אויר לאחר שעשיתם חור תכניסו את הפיה כך שהצד שמתחבר לצינור האויר כלפי חוץ והדבר הכי חשוב לאטום בסיליקון. לאחר שחיכינו במשך 24 שעות זה צריך להיראות ככה:

user posted image

user posted image

user posted image

אוקי עכשיו עוברים לשלב הכנת התמיסה, דבר ראשון מרתיחים מים ושמים בקערה שופכים 2 כוסות סוכר ומביאים לו להתמוסס. בינתיים לוקחים מים פושטרים ואני מדגיש פושרים כי רותחים יהרגו את השמרים וגם כן שמים בקערה שמים קוביית שמרים ומביאים לה גם להתמוסס.

אחרי זה שופכים את שני התמיסות לבקבוק סוגרים ומחברים לריאקטור או לדיפיוזר. תוך שעה זה צריך להתחיל לדפוק

user posted image

עוד כמה דברים נוספים:

במקום להעביר מבקבוק השמרים ישירות לאקוריום דרך הצינור ושסתום חד כיווני אני ממליץ להעביר מבקבוק השמרים דרך צינור עם שסתום חד כיווני לתוך בקבוק נוסף קטן יותר. בפקק הבקבוק הקטן יותר יהיו 2 חורים אחד לכניסה ובתוך הבקבוק נמשיך את פתח הכניסה עם צינורית עד לתחתית. החור השני הוא כמו של הבקבוק הגדול וישמש ליציאת הפד"ח לתוך האקוריום דרך שסתום חד כיווני נוסף.

המטרה בכל התרגיל הזה היא שלעיתים נוצר קצף כתוצאה מפעולת השמרים. הקצף הזה יכול לעבור דרך הצינורות ולמצא דרכו לאקוריום ואז הכל נהיה פשוט מגעיל. תפקיד הבקבוק הנוסף הוא לקלוט את החומרים האורגנים העודפים ולהעביר רק את הגז.

דבר נוסף וחושב מאד מאד מאד זו דרך המסת הפד"ח במי האקוריום. יכול להיות שאתה מייצר פד"ח מצוין אבל אם הוא לא נמס במים זה לא שווה כלום. ישנן מספר דרכים:

1.ריאקטור אקטיבי : מים מראש כח/פילטר נכנסים לתא מסוים דרך חור עליון. פד"ח נכנס דרך חור תחתון ובפנים שמים קצת פרלון/טוף. זרם המים מערבל את בועות הפד"ח שגם נלכדות בין חרירי הפרלון/טוף וגורמים להמסתו במים. כל גז עודף אחר עולה למעלה (אפשר ליצור חור קטן לשחרור גזים אלה). - שיטה מאד אפקטיבית.

2.פעמון: איזשהו גוף בצורת פעמון הפוך שמשקיעים בתוך המים. מזרימים את הפד"ח לתוכו וכל החלק שנמצא במגע ע מים נמס לאט. שיטה זולה ולא אפקטיבית במיוחד.

3.ספירלה/פילפר : הבועות עוברות דרך צינור ספירלי שחשוף למים ונמסות לאיטן בדרכן למעלה גזים עודפים נפלטי מהמים. שיטה מצוינת אפשר לבנות לבד (פחות אפקטיבי) ואפשר לקנות איכותי (יקר יחסית).

4.יש גם קומבינציות למשל ראיתי כבר דיפיוזר שחלקו ספירלה קטנה וחלקו חומר קרמי שמוציא את הפד"ח שלא נמס בספירלה דרך חרירים זעירים. כך הבועות שיוןצאות הן כמעט בלתי נראות (ממש ממש ממש קטנות) ולכן נמסות מהר במים בדרכן אל פני השטח.

המלצה: במקום לשים סתם מים במערכת של השמרים. תכינו ג'לי עם הרבה סוכר וחכו עד שיתקשה. אחר תוסיפו את תערובת המים החמימים עם השמרים. השיטה הזו אמורה להאריך את זמן השימוש בכל תמיסה ולהקטין את הסיכוי להרעלת פד"ח כי הזרמת הפד"ח מבוקרת יותר. זה בגלל שהשמרים לא מפרקים מיד את הסוכרים שבמים אלא עם הזמן "אוכלים" את הסוכרים מתוך הג'לי.

נערך על ידי gocool - 09 אוגוסט 2007 בשעה 11:39
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של SuPeR_mArIo חפש הודעות אחרות של SuPeR_mArIo

Matan1
משתמש וותיק
משתמש וותיק
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 15 ספטמבר 2006
נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 11:50 | IP רשוּם
ציטוט Matan1

לא רצוי לאטום את החור של הצינור אוויר בפקק אטום לגמרי עם סיליקון מיכיוון שעם הצינור של הבקבוק ניסתם אז הבקבוק היתפוצץ... (לא משנה איזה סוג בקבוק...)

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Matan1 חפש הודעות אחרות של Matan1 בקר בדף הבית של Matan1

SuPeR_mArIo
כריש בפורום
כריש בפורום
סמל אישי

נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 11:54 | IP רשוּם
ציטוט SuPeR_mArIo

אין שום סיבה שהפקק יסתם הרי התמיסה לא מגיע עד הפקק

Shot at 2007-08-06
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של SuPeR_mArIo חפש הודעות אחרות של SuPeR_mArIo

Muffinman
צוות טרופיים
צוות טרופיים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 28 אפריל 2006
מדינה: Israel
נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 12:41 | IP רשוּם
ציטוט Muffinman

הצעת שיפור נוספת:

במקום להעביר מבקבוק השמרים ישירות לאקוריום דרך הצינור ושסתום חד כיווני אני ממליץ להעביר מבקבוק השמרים דרך צינור עם שסתום חד כיווני לתוך בקבוק נוסף קטן יותר. בפקק הבקבוק הקטן יותר יהיו 2 חורים אחד לכניסה ובתוך הבקבוק נמשיך את פתח הכניסה עם צינורית עד לתחתית. החור השני הוא כמו של הבקבוק הגדול וישמש ליציאת הפד"ח לתוך האקוריום דרך שסתום חד כיווני נוסף.

המטרה בכל התרגיל הזה היא שלעיתים נוצר קצף כתוצאה מפעולת השמרים. הקצף הזה יכול לעבור דרך הצינורות ולמצא דרכו לאקוריום ואז הכל נהיה פשוט מגעיל. תפקיד הבקבוק הנוסף הוא לקלוט את החומרים האורגנים העודפים ולהעביר רק את הגז.

דבר נוסף וחושב מאד מאד מאד זו דרך המסת הפד"ח במי האקוריום. יכול להיות שאתה מייצר פד"ח מצוין אבל אם הוא לא נמס במים זה לא שווה כלום. ישנן מספר דרכים:

ריאקטור אקטיבי : מים מראש כח/פילטר נכנסים לתא מסוים דרך חור עליון. פד"ח נכנס דרך חור תחתון ובפנים שמים קצת פרלון/טוף. זרם המים מערבל את בועות הפד"ח שגם נלכדות בין חרירי הפרלון/טוף וגורמים להמסתו במים. כל גז עודף אחר עולה למעלה (אפשר ליצור חור קטן לשחרור גזים אלה). - שיטה מאד אפקטיבית.

פעמון: איזשהו גוף בצורת פעמון הפוך שמשקיעים בתוך המים. מזרימים את הפד"ח לתוכו וכל החלק שנמצא במגע ע מים נמס לאט. שיטה זולה ולא אפקטיבית במיוחד.

ספירלה/פילפר : הבועות עוברות דרך צינור ספירלי שחשוף למים ונמסות לאיטן בדרכן למעלה גזים עודפים נפלטי מהמים. שיטה מצוינת אפשר לבנות לבד (פחות אפקטיבי) ואפשר לקנות איכותי (יקר יחסית).

יש גם קומבינציות למשל ראיתי כבר דיפיוזר שחלקו ספירלה קטנה וחלקו חומר קרמי שמוציא את הפד"ח שלא נמס בספירלה דרך חרירים זעירים. כך הבועות שיוןצאות הן כמעט בלתי נראות (ממש ממש ממש קטנות) ולכן נמסות מהר במים בדרכן אל פני השטח.

בהצלחה.

נערך על ידי Muffinman - 23 מאי 2007 בשעה 12:50

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Muffinman חפש הודעות אחרות של Muffinman

החובב הותיק
כריש בפורום
כריש בפורום
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 21 אפריל 2007
נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 12:41 | IP רשוּם
ציטוט החובב הותיק

נחמד מאוד אבל יש לי כמה שאלות:

1. מהיכן ניתן להשיג אל חזור?
  2. מהיכן ניתן להשיג קוביית שמרים?
  3. מה זה בכלל  ריאקטור או מה זה דיפיוזר?
  4. בתוך קערה אחת שמים 2 כוסות סוכר ומים רותחים?
  5. ובקערה נפרדת מים פושרים ובתוכם לשים קוביית שמרים?
  6. האם ניתן להשתמש בבקבוק של מים מינרלים רגיל ולא מוגז?
  7. מאיפה אני משיג את הסיליקון הזה שאפשר לאטום איתו את
    הפקק או מה שזה לא יהיה
  8. כמה זמן זה יחזיק מעמד הבקבוק CO2 שהכנתי?
  9. איפה אני אמור למקם את הצינור שיוצא מהבקבוק?
  10. כשאתם אומרים 2 כוסות סוכר לאיזה גודל של כוס אתם מתכוונים?
    לכוס זכוכית נמוכה כמו ששותים שחור או לכוס רגילה גדולה?
  11. זאת השאלה לאלדד האם תוכל להראות לכולם בתמונות או באיורים
    למה בדיוק התכוונת? כי סבכת אותי לגמרי

נערך על ידי החובב הותיק - 23 מאי 2007 בשעה 12:44

רק שרימפ דובדבן.
אק' דגיגי רגאני 10 ל':
2 דגיגים
אק' נוסף ריק המכיל 10 ל'.
חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של החובב הותיק חפש הודעות אחרות של החובב הותיק בקר בדף הבית של החובב הותיק

Muffinman
צוות טרופיים
צוות טרופיים
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 28 אפריל 2006
נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 12:54 | IP רשוּם
ציטוט Muffinman

1. מהיכן ניתן להשיג אל חזור? כל חנות חיות שמחזיקה דגים. 
  2. מהיכן ניתן להשיג קוביית שמרים? במכולת/סופר.
  3. מה זה בכלל  ריאקטור או מה זה דיפיוזר? זה הרכיב במערכת שא***י על המסת הפד"ח במים. ריאקטור משתמש בד"כ גם בזרם מים מהפילטר/ראש כח.
  4. בתוך קערה אחת שמים 2 כוסות סוכר ומים רותחים?  תקרא את המאמר שמצורף למטה.
  5. ובקערה נפרדת מים פושרים ובתוכם לשים קוביית שמרים? תקרא את המאמר שמצורף למטה.
  6. האם ניתן להשתמש בבקבוק של מים מינרלים רגיל ולא מוגז? אפשר. אבל אני לא יודע עד כמה הפלסטיק שם עבה ובנוי לכלוא פד"ח.
    הפקק או מה שזה לא יהיה ? חנות כלבו לבנין. חשוב שיהיה כתוב על הסיליקון שהוא מתאי לאקוריומים (למשל יש שפופרות של "האחים יעקובי").
  8. כמה זמן זה יחזיק מעמד הבקבוק CO2 שהכנתי? תלוי באופן ההכנה בין ימים לשבועיים.
  9. איפה אני אמור למקם את הצינור שיוצא מהבקבוק? יש לחבר אותו לריאקטור/דיפיוזר. אתה גם יכול להכניס אותו לפתח היניקה של הפילטר אבל יש שטוענים שזה פוגע בפילטרץ אני לא משתמש בשיטה זו.
  10. כשאתם אומרים 2 כוסות סוכר לאיזה גודל של כוס אתם מתכוונים? תקרא את המאמר שמצורף למטה.
    לכוס זכוכית נמוכה כמו ששותים שחור או לכוס רגילה גדולה?
    למה בדיוק התכוונת? כי סבכת אותי לגמרי אני מיד מוסיף מאמר באנגלית עם תמונות. מצטער על הבלבול.

http://www.qsl.net/w2wdx/aquaria/diyco2.html

נערך על ידי Muffinman - 23 מאי 2007 בשעה 1:02

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של Muffinman חפש הודעות אחרות של Muffinman

SuPeR_mArIo
כריש בפורום
כריש בפורום
סמל אישי

נשלח בתאריך: 23 מאי 2007 בשעה 12:57 | IP רשוּם
ציטוט SuPeR_mArIo

החובב הותיק כתב:

1. מהיכן ניתן להשיג אל חזור? חנות דגים
  2. מהיכן ניתן להשיג קוביית שמרים? מהסופר
  3. מה זה בכלל  ריאקטור או מה זה דיפיוזר? ראה_כאן
  4. בתוך קערה אחת שמים 2 כוסות סוכר ומים רותחים? כן
  5. ובקערה נפרדת מים פושרים ובתוכם לשים קוביית שמרים? כן
  6. האם ניתן להשתמש בבקבוק של מים מינרלים רגיל ולא מוגז?לא דאי כי מהלחצים הבקבוק מתעוות 
    הפקק או מה שזה לא יהיה? יש בהום סנטר
  8. כמה זמן זה יחזיק מעמד הבקבוק CO2 שהכנתי? שבוע עד שבועים
  9. איפה אני אמור למקם את הצינור שיוצא מהבקבוק? לחבר אות לדפיוזר או לריאטור
  10. כשאתם אומרים 2 כוסות סוכר לאיזה גודל של כוס אתם מתכוונים?
    לכוס זכוכית נמוכה כמו ששותים שחור או לכוס רגילה גדולה? כוס רגילה לא גדולה
    למה בדיוק התכוונת? כי סבכת אותי לגמרי לא הבנתי אותך

אני יוסיף את הערותכם למאמר

נערך על ידי SuPeR_mArIo - 23 מאי 2007 בשעה 12:58

Shot at 2007-08-06

דג זהב
משתמש וותיק
משתמש וותיק
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 25 אפריל 2007
נשלח בתאריך: 13 יוני 2007 בשעה 8:13 | IP רשוּם
ציטוט דג זהב

לא מצויין כמה מים לשים בתערובת עם הג'לי....

FISH GUY
משתמש וותיק
משתמש וותיק
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 27 פברואר 2007
נשלח בתאריך: 13 יולי 2007 בשעה 4:58 | IP רשוּם
ציטוט FISH GUY

לכמה זמן זה מחזיק מעמד המערכת הזאת?

SuPeR_mArIo
כריש בפורום
כריש בפורום
סמל אישי

נשלח בתאריך: 13 יולי 2007 בשעה 5:26 | IP רשוּם
ציטוט SuPeR_mArIo

1-3 שבועות

Shot at 2007-08-06

ClownBotia
חבר צוות G2
חבר צוות G2
סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 12 יולי 2006
נשלח בתאריך: 09 נובמבר 2007 בשעה 11:34 | IP רשוּם
ציטוט ClownBotia

אם אני מכין את התמיכה הזו במיכל של 5 ליטר...

לכמה זמן היא מספיקה לי?...

חזרה לתחילת העמוד הצג את כרטיס החבר של ClownBotia חפש הודעות אחרות של ClownBotia

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

פורטל ים   אקווריום דגים   אק' דגי נוי טרופיים   ציקלידים   בריכות דגים   אקווריום צמחי מים   צילום אקווריום   המדריך לגידול דגים   חדשות דגים  
מאמרים אקווריום דגים   מחשבונים אקווריום   סרטים אקווריום מים מלוחים   סרטים בריכות דגים   משחקים אקווריום דגים   דגי זהב   צור קשר